דף הבית » חוקים פוקר

חוקים פוקר

פוקר הוא משחק קלפים פופולרי, אולי הפופולרי ביותר בעולם עם הרבה גרסאות שונות. למרות שהחוקים של כל גרסה עשויים להיות שונים במקצת, הכללים הבסיסיים של הפוקר נשארים זהים. שחקנים מקבלים מספר מוגדר של קלפים, עם הפנים כלפי מטה או עם הפנים כלפי מעלה, ואז מהמרים על מי יש היד הטובה ביותר. המשחק דורש מיומנות, אסטרטגיה וקצת מזל, ושחקנים מכל הגילאים ורמות המיומנות יכולים להנות ממנו. במאמר זה נסקור את הכללים הבסיסיים של הפוקר, כולל דירוג הידיים, סבבי הימורים ואפילו טיפים לשחקנים!

poker law

לפני החוקים – הכירו את משחק הפוקר! 

פוקר הוא משחק פופולרי במיוחד ברחבי העולם לא מהיום ובטח שלא מאתמול. המקורות המדויקים של הפוקר אינם ברורים, מכיוון שהמשחק התפתח עם הזמן ושוחק בצורות שונות במשך מאות שנים. עם זאת, מאמינים שמשחק הפוקר כפי שאנו מכירים אותו היום מקורו בארצות הברית בתחילת המאה ה-19, ככל הנראה בניו אורלינס או על סירות נהר לאורך נהר המיסיסיפי. המשחק הפך לפופולרי בארצות הברית במהלך מלחמת האזרחים, ומאז התפשט ברחבי העולם. כיום, פוקר משוחק בצורות ובווריאציות רבות ושונות, והפך לספורט ובילוי פופולרי שמיליוני אנשים נהנים ממנו, עם הרבה שחקנים מקצועיים שמתחרים בטורנירים ברחבי העולם תמורת סכומי כסף גדולים. המשחק הוצג גם בסרטים, בתוכניות טלוויזיה ובספרים, מה שהופך אותו לאייקון תרבותי.

חוקי המשחק


להלן רשימת חוקים כלליים לפוקר:

3. שחקנים מקבלים מספר מוגדר של קלפים, עם הפנים כלפי מטה (קלפי חורים) או עם הפנים כלפי מעלה (קלפי הקהילה), בהתאם לגרסה שמשחקים.

4. סבב ההימורים הראשון מתחיל עם השחקן משמאל לדילר וממשיך עם כיוון השעון מסביב לשולחן.

5. לשחקנים יש אפשרות להמר, להעלות או להתקפל במהלך סבבי ההימורים.

6. אם שחקן מהמר והשחקנים האחרים מתקפלים, השחקן הזה זוכה בכל הקופה.

7. אם מספר שחקנים נשארים ביד לאחר סבב ההימורים האחרון, מתרחש "שואודאון", והשחקן עם היד הטובה ביותר זוכה בקופה.

8. דירוג היד משמש לקביעת המנצח של כל יד, כאשר היד בעלת הדירוג הגבוה ביותר מנצחת בקופה.

9. בגרסאות מסוימות, לשחקנים עשויה להיות אפשרות למשוך קלפים נוספים או להחליף קלפים כדי לשפר את היד שלהם.

10. בגרסאות מסוימות, עשויים להיות קלפים פראיים שניתן להשתמש בהם כדי לייצג כל קלף בחפיסה.

poker law

מטרת המשחק 

מטרת המשחק היא לזכות בקופה, שהיא הסכום של כל ההימורים שבוצעו על ידי השחקנים בשולחן. את המשחק משחקים בדרך כלל עם חפיסה סטנדרטית של 52 קלפים, ומספר השחקנים יכול להשתנות בין 8 ל- 12 או יותר, בהתאם לגרסה שמשחקים. פוקר הוא משחק של מיומנות, אסטרטגיה ופסיכולוגיה. שחקנים מיומנים יכולים להשתמש בידע שלהם במשחק כנגד היריבים שלהם כדי להשיג יתרון ולנצח לעתים קרובות יותר. היכולת לקרוא שחקנים אחרים ולבצע תחזיות מדויקות לגבי הידיים שלהם היא חלק מרכזי במשחק.

טקסס הולדם

יש הרבה גרסאות שונות של פוקר, אבל הפופולרי ביותר הוא טקסס הולדם. בגרסה זה, כל שחקן מקבל 2 קלפים פרטיים, ולאחר מכן 5 קלפים קבוצתיים מחולקים עם הפנים כלפי מעלה באמצע השולחן. השחקנים משתמשים בקלפים הפרטיים שלהם, יחד עם קלפי הקבוצה, כדי ליצור את היד הטובה ביותר האפשרית של חמישה קלפים.

במהלך יד, לשחקנים יש הזדמנות להמר, להעלות או להתקפל. סבבי ההימורים נמשכים עד שכל השחקנים התקפלו או קראו להימור הגבוה ביותר. בסוף היד, השחקן עם היד הטובה ביותר זוכה בקופה.

 אומהה

בגרסת אומהה, כל שחקן מקבל 4 קלפים פרטיים, ואז 5 קלפים קבוצתיים מחולקים עם הפנים כלפי מעלה באמצע השולחן. השחקנים משתמשים ב – 2 מהקלפים הפרטיים שלהם, יחד עם 3 מקלפי השולחן, כדי ליצור את היד הטובה ביותר האפשרית עם 5 קלפים. סבבי ההימורים ודירוג הידיים דומים לטקסס הולדם, אך המשחק דורש חשיבה אסטרטגית יותר ובחירת ידיים זהירה.

Seven-Card Stud

ב- Seven-Card Stud, כל שחקן מקבל 2 קלפים פרטיים וקלף אחד פתוח, המכונה קלף הדלת. השחקן עם קלף הדלת הנמוך ביותר חייב לבצע הימור כפוי, המכונה ברינג-אין. לאחר מכן יש לשחקנים האחרים אפשרות לקרוא, להעלות או להתקפל. 3 קלפים פתוחים נוספים מחולקים לכל שחקן, ואחריהם קלף פרטי רביעי וקלף פתוח אחרון. השחקן עם יד 5 הקלפים הטובה ביותר זוכה בקופה. שלב 7 קלפים דורש אסטרטגיה שונה מזו של טקסס הולדם או אומהה, מכיוון ששחקנים חייבים לשים לב היטב לקלפים הגלויים של יריביהם ולהשתמש בראש כדי לקבוע את ידיהם.

תיאורדירוג יד
Royal FlushA, K, Q, J, 10 מאותה סדרה
Straight Flushחמישה קלפים בסדר מספרי, כולם באותה צורה
Four of a Kindארבעה קלפים באותה דרגה
Full Houseשלושה קלפים בדרגה אחת ושני קלפים בדרגה אחרת
Flushכל חמישה קלפים מאותה צורה, לא בסדר מספרי
Straightחמישה קלפים בסדר מספרי, לא מאותו סוג
Three of a Kindשלושה קלפים באותה דרגה
Two Pairsשני קלפים בדרגה אחת ושני קלפים בדרגה אחרת
One Pairשני קלפים באותה דרגה
High Cardאם לאף שחקן אין אף אחת מהידיים לעיל, השחקן עם הקלף הגבוה ביותר זוכה

לסיכום

פוקר הוא משחק קלפים פופולרי שמשחקים בו ברחבי העולם, עם לא מעט גרסאות שונות. מטרת המשחק היא לזכות בקופה, שהיא הסכום של כל ההימורים שבוצעו על ידי השחקנים בסבב. שחקנים מקבלים מספר מוגדר של קלפים, עם הפנים כלפי מטה או עם הפנים כלפי מעלה, ואז מבצעים את ההימורים. חוקי הפוקר יכולים להשתנות בהתאם לגרסה שמשחקים בו, אבל הכללים הבסיסיים של הפוקר נשארים זהים. דירוג הידיים משמש לקביעת המנצח של כל יד, כאשר היד בעלת הדירוג הגבוה ביותר מנצחת בקופה. בגרסאות מסוימות, לשחקנים עשויה להיות אפשרות למשוך קלפים נוספים או להחליף קלפים כדי לשפר את היד שלהם, ובגרסאות מסוימות, יתכנו קלפים פראיים שניתן להשתמש בהם כדי לייצג כל קלף בחפיסה.

tips poker

טיפים לפוקר

פוקר הוא אחד ממשחקי הקלפים האהובים ביותר. הוא משלב מזל, תחכום, יצירתיות, וכמובן שאין דבר כיף יותר מלנצח את החבר'ה ולגרוף את כל הקופה. הרבה אנשים חושבים בטעות שהניצחון במשחק [...]
קרא עוד
poker law

חוקים פוקר

פוקר הוא משחק קלפים פופולרי, אולי הפופולרי ביותר בעולם עם הרבה גרסאות שונות. למרות שהחוקים של כל גרסה עשויים להיות שונים במקצת, הכללים הבסיסיים של הפוקר נשארים זהים. שחקנים מקבלים [...]
קרא עוד
בלאק-גק-–-משחק-עם-היסטוריה-מפוארת

משחק עם היסטוריה מפוארת – בלאק ג'ק!

לכאורה בלאק ג'ק הוא משחק פשוט, אבל למשחק יש גם אינספור מורכבויות ואסטרטגיות המייחדות אותו לעומת משחקי קזינו אחרים. המשחק נתפס באופן קבוע כמשחק השולחן המועדף על מהמרים מרחבי העולם [...]
קרא עוד
10 טעויות נפוצות בקרב שחקני פוקר מתחילים ואיך להימנע מהן

10 טעויות נפוצות בקרב שחקני פוקר מתחילים ואיך להימנע מהן

אם רק התחלתם לשחק פוקר, אז כדאי להיות מודעים לטעויות הנפוצות ביותר בטקסס הולדם וכיצד להימנע מהן. לפעמים הטעויות שזורות זו בזו, כאשר אחת מובילה לאחרת, ויוצרת מעגל קסמים שיכול [...]
קרא עוד
מירוצי סוסים - המשחק של הHIGH SOCIETY

מירוצי סוסים – המשחק של הHIGH SOCIETY

אנשים מהמרים על מירוצי סוסים מאז שבני אדם למדו לרכב עליהם, ובאופן מסורתי, איצטדיון מירוצי הסוסים היה (ועדיין) נקודת מפגש חברתית לחברי המעמד הגבוה, ובו הם לא רק הימרו על [...]
קרא עוד
הצלחה בפוקר? זה עניין של גנטיקה

הצלחה בפוקר? זה עניין של גנטיקה

בעשורים האחרונים, אנשים רבים פנו לפוקר כקריירה, אבל חלק מהשחקנים טובים באופן משמעותי מאחרים ו"קולטים" את המשחק יותר מהר ויותר טוב- האם זה עניין של DNA? פוטנציאל כמעט בלתי מוגבל [...]
קרא עוד
© 2023 הימור. כל הזכויות שמורות.